اگر بشود ریسپانسیو ( Responsive Website ) بودن را در یک خط توضیح داد می توان گفت ریسپانسیو بودن یعنی اندازه سایت، با تغییر اندازه صفحه نمایش نیز تغییر کند.

با توجه به تعداد بالای استفاده کنندگان از موبایل و تبلت برای مرور و جستجو در وب طراحی سایت سازگار با موبایل به امری ضروری تبدیل شده است. با توجه به تعداد بالای این گروه از کاربران موتورهای جستجو نظیر گوگل دائم کاربران را تشویق به راه اندازی نسخه موبایلی وب سایت می نمایند .

وب سایت هایی در جستجوها در اولویت قرار می گیرند که کاربر بتواند پس از ورود به آن ها،‌ به سادگی و بدون نیاز به زوم کردن و یا چرخاندن موبایلش برای ایجاد فضای بیشتر، متن موجود در آن ها را بخواند. زمانی که بازدیدکنندگان از طریق موبایل وارد سایت شما می شود نتوانند متون و تصاویر را به خوبی بخوانند سریعا سایت شما را ترک خواهند کرد !.

آماری که به تازگی در سال ۱۳۹۴ منتشر شده نشان می‌دهد که ۳۱٪ مردم ایران به اینترنت دسترسی دارند و ۶۱٪ ایرانیان به تلفن همراه دسترسی دارند (که از طریق ان می‌توانند به اینترنت نسل دوم و سوم و چهارم دسترسی پیدا کنند)؛ در این آمار هر کسی که ظرف یک مدت ۳ ماهه دست کم یک بار به اینترنت دسترسیی پیدا کند کاربر اینترنت شمرده می‌شود. همچنین علی‌اصغر عمیدیان، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، مشترکان اینترنت پرسرعت موبایل در ایران از ۳۶۰ هزار نفر در سال ۹۲ به ۲۸ میلیون نفر در سال ۹۵ رسیده است (منبع)

با توجه به آمار ذکر شده اهمیت ریسپانسیو بودن سایت یا به عبارتی دیگر واکنشگرا بسیار مهم خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *